Jak znaleźć tanie serwery?

Przy zakupie jakichkolwiek produktów patrzymy w pierwszej kolejności na cenę. To ona jest wyznacznikiem naszych decyzji i wyborów.

Dopiero później patrzymy na jakość, markę firmy itd. Oczywiście wybory produktów uzależnione są od naszego statusu majątkowego. Oto parę rad dotyczących wyboru tanich serwerów.

Wstęp do tanich serwerów.

tanie serweryNiestety tak jak w świecie innych produktów tanie serwery nie oznaczają najwyższej jakości. Wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe, czyli tanie serwery trzeba wziąć poprawkę na wyniki ukazujące się w przeglądarce. Nie twierdzę, że tani serwer to od razu niska jakość i zapowiedź katastrofy. Chciałbym tylko uczulić, że znajdując tanią firmę hostingową, należy sprawdzić następujące elementy. Najważniejsza sprawa: zadać pytanie administratorom lub poczytać na stronie, czy serwery znajdują się w Polsce.

Jest to niezwykle ważne z dwóch powodów. Chodzi o szybkość odpowiedzi takiego serwera oraz polskojęzyczna, sprawna obsługa klienta. Kolejną rzeczą jest to, że gdy oferta wydaje się być podejrzanie atrakcyjna, należy sprawdzić, jak długo firma istnieje na rynku. Często powstające jak grzyby po deszczu firmy hostingowe zarządzane są przez ludzi, którzy chcą sprzedać dużą ilość tanich serwerów, nazbierać kapitału, nie przejmując się obsługą i swoimi kosztami.

Jaki może być tani serwer?

Gdy koszty związane z dużą ilością pakietów na serwerach współdzielonych lub dedykowanych niebezpiecznie rosną, zwijają interes, zostawiają klientów na lodzie a ich tanie serwery na nic już się nie przydarzą. To tak zwane firmy krzaki, które są bardzo niebezpieczne. Po sprawdzeniu powyższych elementów można być spokojnym, co do firmy. Tanie serwery w ich przypadku to po prostu ukłon w stronę klientów i świetna promocja, którą trzeba wykorzystać.

Więcej o tanich serwerach…

Nie często można spotkać tani serwer w prestiżowej firmie. Są to okresowe promocje, na które najzwyczajniej w świecie trzeba polować. Ale najważniejsze, aby o tanich serwerach poczytać i jak najwięcej się dowiedzieć. Wtedy będziemy pewni, że nie przejedziemy się na tanich serwerach.

Skomentuj ten tekst moherowy

Musisz się zalogować aby móc komentować.